Reklama

Ostatnie wpisy

Samochód ciężarowy wjechał do rowu. Potrzebny był ciężki…

W czwartek 15 lutego br., około godziny 17 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie, że tuż za m. Sypniewo samochód ciężarowy wjechał do przydrożnego rowu.

Na miejsce zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sypniewie. Na miejscu okazało się, że samochód ciężarowy marki DAF wraz z naczepą wjechał do przydrożnego rowu. W skutek zdarzenia nikomu nic się nie stało. Do wyciągnięcia pojazdu potrzebny był ciężki samochód ratownictwa technicznego, który przyjechał z JRG w Żninie.

Scania jest wyposażona w żuraw o udźwigu 1800 kg przy maksymalnym wysięgu i ramię holownicze o udźwigu 30 ton przy złożonym ramieniu.

Po około 5 godzinach ciężarówka została wyciągnięta bezpiecznie na drogę. Na miejscu był także Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim bryg. mgr inż. Dariusz Chylewski.

Jak informuje Rzecznik Prasowy Sępoleńskiej Policji st. asp. Małgorzata Warsińska, kierujący pojazdem ciężarowym marki DAF, 53-letni mieszkaniec Torunia, chcąc uniknąć czołowego zderzenia z pojazdem osobowym nadjeżdżającym z przeciwka zjechał do przydrożnego rowu. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą był trzeźwy.

SiS:

  • OSP Sypniewo (GBA Man)
  • JRG Sępólno Krajeńskie (GCBA Scania)
  • JRG Sępólno Krajeńskie (SLOp Skoda Octavia)
  • JRG Żnin (SCRd Scania G480)
  • Policja
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony