Reklama

Ostatnie wpisy

Sąd uchylił areszt kobietom oskarżonym o zabójstwo noworodka w Witkowie [WIDEO]

Zbliżenia TVP3 Bydgoszcz / KANAŁ 10

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy uchylił areszt kobietom oskarżonym o zabójstwo noworodka w Witkowie w gminie Kamień Krajeński. Na zmianę środka zapobiegawczego ma wpływ aktualna sytuacja epidemiologiczna w Polsce i związane z tym opóźnienia w procesach. Decyzję sądu zamierza zaskarżyć Prokuratura Rejonowa w Tucholi.

Do tragedii doszło w lipcu ubiegłego roku. 30-letnia Natalia Z. urodziła w domu dziewczynkę. Tuż po akcji porodowej miała gwałtownie ją udusić. Według relacji prokuratury, Natalia Z. owinęła wokół szyi noworodka prześcieradło, co doprowadziło do cofnięcia się wód płodowych do płuc dziecka. Kobieta na początku roku usłyszała zarzut dzieciobójstwa za co grozi jej kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Teściowa kobiety Barbara G., która miała udzielić matce rad jak doprowadzić do śmierci dziewczynki, usłyszała zarzut pomocnictwa w zabójstwie, za co grozi jej kara od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności. 

Kobiety spędziły w tymczasowym areszcie ponad 9 miesięcy. W ubiegłym tygodniu zapadła decyzja o zwolnieniu oskarżonych z aresztu. Do czasu pierwszej rozprawy, którą wyznaczono na dzień 18 czerwca br., kobiety przebywać będą na wolności pod dozorem policji i z zakazem wzajemnego kontaktowania się.

źródło: kanal10

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony