Ostatnie wpisy

Runowo Młyn: Policjanci zabezpieczyli granat z czasów II Wojny Światowej

W korycie rzeki Orla w gminie Więcbork ujawniono granat z czasów II wojny światowej. Miejscowi policjanci, do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, zabezpieczyli znalezisko.

We wtorek (26.07.22) w miejscowości Runowo Młyn ( gmina Więcbork), mężczyzna zauważył w korycie rzeki Orla niebezpieczne znalezisko. O sprawie powiadomił służby. Na miejscu, policjanci do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczyli teren, w którym znajdował się niewybuch. Rozpoznanie minersko – pirotechniczne wykazało, że jest to prawdopodobnie włoski granat ręczny pochodzący z czasów II wojny światowej. Na miejsce wezwano wojskowych saperów, którzy następnego dnia, w godzinach porannych, przejęli niewybuch. 
       
Przypominamy, że każdorazowo w przypadku ujawnienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts

Polecane strony

%d bloggers like this: