Reklama

Ostatnie wpisy

Pożar samochodu i lasu w Nadleśnictwie Lutówko. Na miejscu liczne zastępy straży pożarnej

W dzisiejsze przedpołudnie w lasach w okolicy miejscowości Niwy ktoś porzucił i podpalił samochód osobowy. Ze względu na silny wiatr warunki do rozwoju pożaru były bardzo korzystne. Pożar został na szczęście szybko zauważony przez lokalnego leśniczego, który niezwłocznie powiadomił straż pożarną. Ze względu na szybko rozprzestrzeniający się pożar i duże zagrożenie pożarowe na miejsce zadysponowano liczne sił i środki z terenu powiatu sępoleńskiego oraz do pomocy dodatkowo został wezwany kontener wężowy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szubinie. Ze względu na potrzebne bardzo duże zaopatrzenie wodne, stworzony został punkt czerpania wody na rzece Kamionce. Woda była dostarczana wężami na odcinku około 3 kilometrów. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji pożar udało się szybko opanować. 
 
Na szczęście to tylko ćwiczenia. Tak wyglądał scenariusz dzisiejszych manewrów strażackich pod kryptonimem „Krajeńskie Niwy 2022”. W działaniach brało udział 28 zastępów straży pożarnej.
 
 
źródło/foto: Nadleśnictwo Lutówko oraz Nadleśnictwo Runowo

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony