Ostatnie wpisy

Policjant z komisariatu w Krajence wyniósł kobietę z płonącego domu


Policji uratowali to co najcenniejsze – ludzkie życie. Wśród nich był policjant z Komisariatu Policji w Krajence, delegowany do służby na granicy w województwie podlaskim. Funkcjonariusze wracający ze służby, weszli do palącego się domu i uratowali 91-letnią kobietę. Dzięki ich bohaterskiej postawie udało się uratować seniorkę – informuje mł. asp. Damian Pachuc z KPP w Pile. 

Policjant, który na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Krajence został skierowany do służby w Oddziałach Prewencji w Warszawie. Jego drużyna delegowana została do obrony granic w województwie podlaskim, gdzie przebywa od kilku tygodni.

14 grudnia grupa policjantów, w której był krajeński funkcjonariusz, znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie. Przed północą, gdy wracali ze służby na przejściu granicznym zauważyli na jednej z ulic w miejscowości Kuźnica płonący dom. Funkcjonariusze od postronnych osób dowiedzieli się, że w budynku może znajdować się starsza kobieta. Mimo spadających kawałków płonącego dachu, policjanci osłaniając się tarczami, weszli do budynku. Przeszukując pomieszczenia w jednym z nich znaleźli półprzytomną seniorkę. Bez wahania wybili szybę w oknie i wydostali kobietę z płonącego mieszkania. W bezpiecznym już miejscu udzielili 91-latce pierwszej pomocy i zaopiekowali się nią z sąsiadami do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia. Chwilę później dach budynku zawalił się. W międzyczasie na miejsce przyjechały pierwsze zastępy straży pożarnej. Policjanci pomogli strażakom gasić płonący dom oraz znajdujące się nieopodal budynki.

Dzięki bohaterskiej postawie mundurowych udało się uratować to co najcenniejsze – ludzkie życie.

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: