Reklama

Ostatnie wpisy

Policjanci zatrzymali narkotykowy duet

W ostatnich dniach policjanci z Bydgoszczy pełniący służbą na terenie Więcborka zatrzymali dwóch mężczyzn. Powodem zatrzymania w „policyjnym więzieniu” były narkotyki znalezione u 27-letniego mieszkańca Bydgoszczy i 21-letniego mieszkańca gminy Sośno. Obaj usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, a wobec starszego z nich sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

Do zatrzymania mężczyzn doszło w miniony wtorek (26.09.2023) około godziny 13:00 w centrum Więcborka. Policjanci z Oddziałów Prewencji Policji z Bydgoszczy podczas patrolowania miasta zauważyli dwie osoby, które przechodziły przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W trakcie legitymowania mężczyźni zachowywali się nerwowo, nie słuchali poleceń wydawanych przez mundurowych, a jeden z nich używał słów wulgarnych. Wtenczas postanowili sprawdzić, czy nie mają przy sobie narkotyków. Wówczas w trakcie przeszukania torby typu „nerka” należącej do 27-letniego bydgoszczanina ujawnili w szklanym opakowaniu po tabletkach około 20 gram białej substancji, a w portfelu 21-letniego mieszkańca gminy Sośno dwa zawiniątka z suszem roślinnym i białym proszkiem. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Przeprowadzone badania potwierdziły, że zabezpieczone przez stróżów prawa substancje to amfetamina i marihuana.

Kryminalni przeszukali również miejsce zamieszkania 27-latka, gdzie znaleźli i zabezpieczyli kolejne środki psychotropowe o wadze niespełna 500 gram. Badania potwierdziły, że to także amfetamina.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy w tej sprawie, pozwolił przedstawić obu zatrzymanym zarzuty. 21-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających mniejszej wagi, za co grozi mu do roku pozbawienia wolności, natomiast jego straszy kolega, będzie odpowiadał za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Grozi mu za to nawet do 10 lat więzienia.

W przypadku 27-latka prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego. Sędzia po analizie akt sprawy, w piątek (29.09.2023) przychylił się do wniosku i aresztował bydgoszczanina na trzy miesiące.

Dodatkowo, za popełnione wykroczenia mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi.

źródło: KPP Sępólno

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony