Reklama

Ostatnie wpisy

Policjanci pomogli uwięzionej sarnie

Uwięziona na posesji sarna wróciła do swojego naturalnego środowiska. Dzięki zgłoszeniu mieszkańca Krajenki i interwencji policjantów z komisariatu, przerażone zwierzę, które nie mogło wydostać się z terenu ogrodzonej posesji uratowano.

fot. KPP Złotów

W ubiegłym tygodniu policjanci z Krajenki otrzymali zgłoszenie o małej sarnie, która nie może wydostać się z terenu ogrodzonej posesji. Z informacji zgłaszającego wynikało, że od kilku dni zwierzę nie potrafi samodzielnie wydostać się z „pułapki”, jest wycieńczone i bardzo płochliwe.

Mundurowi, którzy udali się we wskazane miejsce, odnaleźli spłoszone zwierzę, które bezskutecznie próbowało wydostać się przez ogrodzenie. Zwierzę nie miało żadnych widocznych obrażeń, lecz sytuacja i obecność ludzi powodowała, że biegało spłoszone oraz siłowo próbowało przedostać się przez siatkę ogradzającą teren. Funkcjonariusze widząc walkę dzikiego zwierzęcia o wolność przystąpili do niecodziennej ratowniczej akcji. Złapali sarnę za pomocą koca, na którym w dalszej kolejności przetransportowali zmęczone zwierzę do jej naturalnego środowiska z dala od niebezpiecznej infrastruktury drogowej.

Pamiętajmy, że wizyty dzikich zwierząt na zamkniętym terenie czy na drodze nie należą do rzadkości, a policjanci wielokrotnie są wzywani do takich „nietypowych” interwencji. Każda interwencja z udziałem zwierząt jest potencjalnie niebezpieczna. W tym przypadku pomoc nadeszła na czas i zwierzę uratowano.

źrodło: KPP Złotów/mł.asp. Damian Pachuc

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony