Podsumowanie działań “ZNICZ 2018” w powiecie sępoleńskim

Redakcja

Tegoroczna akcja ZNICZ rozpoczęła się 31 października i trwała do 4 listopada br. W tych dniach na drogach naszego powiatu trwały wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i zmotoryzowanym uczestnikom ruchu, którzy odwiedzali groby swoich najbliższych. W trakcie trwania działań doszło łącznie do trzech kolizji.

W powiecie sępoleńskim działania policyjne „Znicz” upłynęły spokojnie. W rejonie cmentarzy na ternie całego powiatu służbę pełnili policjanci pionu prewencji oraz pionu kryminalnego, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie. Funkcjonariusz kontrolowali stan techniczny pojazdów, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, sposób przewożenia dzieci, korzystanie z pasów bezpieczeństwa. W czasie kontroli, policjanci zwracali też szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy.

W trakcie działań nad bezpieczeństwem na drogach powiatu sępoleńskiego czuwało 56 funkcjonariuszy. Policjanci ujawnili łącznie 25 uczestników ruchu drogowego, którzy nie przestrzegali obowiązujących ich przepisów. Towarzyszący długi weekend nie przyniósł poważniejszych zdarzeń. Na drogach powiatu łącznie doszło do  4 kolizji drogowych.

 

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Dodaj komentarz

Next Post

Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych

DK25 W środę 7 listopada br, po godzinie 11 do SK KP PSP w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 25 – skrzyżowanie na Piaseczno. Na miejsce zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim. Na miejscu okazało się, ze samochód ciężarowy typu Tir najechał […]

%d bloggers like this: