Reklama

Ostatnie wpisy

Sypniewo: Podczas jazdy wyrzucił przez okno puszkę po piwie

Policjant z komisariatu w Mroczy w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Pijany kierowca wpadł, bo na oczach funkcjonariusza wyrzucił przez okno puszkę po piwie. Jak okazało się później, 59-letni kierowca volkswagena miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (02.02.2024) przed południem w miejscowości Sypniewo (gmina Więcbork). Mundurowy pracujący na co dzień w Komisariacie Policji w Mroczy, w czasie wolnym od służby spacerował z psem, kiedy to jego uwagę przykuł kierowca przejeżdżającego volkswagena. Kierujący przez szybę wyrzucił puszkę po piwie, a następnie zatrzymał się na pobliskiej drodze leśnej. Funkcjonariusz podszedł do zaparkowanego auta i zauważył, jak siedzący za kierownicą mężczyzna pije piwo. Po pewnym czasie kierowca uruchomił samochód i chciał odjechać, ale policjant uniemożliwił mu dalszą jazdę. Zatrzymał go i o całym zdarzeniu poinformował dyżurnego sępoleńskiej komendy, który na miejsce wysłał patrol drogówki.

Kierującym okazał się 59-letni mieszkaniec gminy Więcbork. Przeprowadzone przez stróżów prawa badanie alkomatem wykazało w organizmie kierowcy volkswagena ponad 1,5 promila alkoholu.

Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka kara finansowa.

źródło: KPP Sępólno

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony