Reklama

Ostatnie wpisy

Pijany kierowca złapany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu

Zgłoszenie przekazane przez obywatela doprowadziło do zatrzymania pijanego kierowcy. Badanie trzeźwości wykazało w organizmie kierującego citroenem ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że 36-latek nie posiadał prawa jazdy. Teraz poniesie surowe konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego postępowania.

W sobotę (13.01.2024) dyżurny sępoleńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że trasą Dziedno – Dziedzinek prawdopodobnie jedzie nietrzeźwy kierowca. We wskazany rejon zostali skierowani dzielnicowi, którzy początkowo nie ujawnił opisywanego pojazdu. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić inne drogi,  którymi mógłby się przemieszczać kierujący citroenem. Wówczas, w trakcie patrolu ulicą Powstańców Wielkopolskich w Więcborku, zauważyli samochód odpowiadający opisowi w otrzymanym zgłoszeniu, który zatrzymali do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że 36-letni mieszkaniec gminy Sośno, siedzący za kierownica citroena, ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo sprawdzając jego dane w policyjnym systemie, okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego 36-latka zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

źródło: KPP Sępólno

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony