Reklama

Ostatnie wpisy

Pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu sępoleńscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 47-letni pirat drogowy miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W niedzielę (05.11.2023) około godziny 17:00 dyżurny sępoleńskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że trasą Sępólno Krajeńskie – Lutowo pojazdem marki Audi jedzie nietrzeźwy kierujący. We wskazany w zgłoszeniu rejon natychmiast skierowano patrol dzielnicowych. Policjanci zauważyli i zatrzymali opisywany pojazd w miejsowosci Piaseczno. Kierującym audi okazał się 47-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego. Funkcjonariusze przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania potwierdził, że jest pijany. Alkomat wykazał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Stróże prawa zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz sądowy zakaz kierowani pojazdami.

Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników dróg. Dlatego reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

źródło: KPP Sępólno

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony