Reklama

Ostatnie wpisy

Pijany 29-latek prowadził auto bez uprawnień

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie mieszkaniec Bydgoszczy, który został zatrzymany po tym, jak kompletnie pijany wsiadł za kierownicę citroena, wjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował. Decyzję w sprawie 29-latka podejmie sąd.

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Gorzeniu dyżurny nakielskiej policji otrzymał w minioną sobotę (22.04.23) około godziny 19.30.

Na miejsce zostali skierowani policjanci z referatu ruchu drogowego. Wyjaśniając okoliczności zajścia funkcjonariusze ustalili, że kierowca citroena na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował. Wygląd i zachowanie mężczyzny ewidentnie wskazywały, że jest on pijany. Potwierdził to alkomat, który wykazał w organizmie 29-latka ponad 2,5 promila. Sprawdzenie personaliów kierowcy w policyjnych systemach dowiodło też, że w ogóle nie posiadał on wymaganych do jazdy uprawnień.

Niebawem mieszkaniec Bydgoszczy usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. 29-latek musi liczyć się także z konsekwencjami za jazdę bez uprawnień oraz za spowodowanie kolizji drogowej. Jego zachowanie oceni sąd.

Materiał: mł. asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

Polecane strony