Reklama

Ostatnie wpisy

Ostrzeżenie pogodowe z możliwością wystąpienia burz 17 czerwca

Ostrzeżenie przed możliwością wystąpienia burz w dniu 17 czerwca 2018 r. godzina 12:00 – 00:00

Kujawsko-Pomorskie

W obrębie północnej Polski w niedzielę powstanie specyficzny układ baryczny, który przyczyni się do zmiany cyrkulacji atmosfery. W związku z obecnością silnych układów antycyklonalnych (WYŻE) na wschodzie i zachodzie Europy, oraz niżami na północnym-zachodzie i południowym-wschodzie kontynentu, utworzy się siodło baryczne, na którym zachodzić będą zjawiska konwekcyjne wynikające ze zbieżności kierunku wiatrów.

W całym województwie wartości energii konwekcyjnej CAPE będą na stosunkowo niskim poziomie. W godzinach późno-wieczornych nastąpi czynnik hamujący te procesy wynikający z napływu nieco bardziej suchego powietrza, a więc w tym czasie ewentualne burze będą zanikać. Możliwość wystąpienia słabych burz daje również parametr odpowiadający za chwiejność atmosfery, który przybiera względnie równomierną wartość dla całego województwa.

Jeśli burze wystąpią, przemieszczać się będą z zachodu na wschód regionu. Będą to głównie zjawiska lokalne w formie pojedynczych komórek burzowych, dających punktowe silne opady deszczu i momentami deszczu z gradem, jednak nie wykluczone jest, że komórki te połączą się ze sobą w jednolity, wielokomórkowy układ z linią szkwału na czele. Podczas przemieszczania się chmur burzowych istnieje możliwość wystąpienia silniejszych porywów wiatrów do 60 km/h.

Prognoza burzowa nie gwarantuje wystąpienia tego zjawiska, ponieważ burza to zjawisko lokalne.

W czasie przechodzenia burz należy zachować ostrożność!

Opracowanie: Małgorzata Telus – Woźnicka
źródło: Kujawsko-Pomorscy Łowcy Burz


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony