Ostatnie wpisy

Nocny pożar w kamienicy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.


Dziś w nocy około godziny 1:30 zew syren wzywał brać strażacką na pomoc. W jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Poznańskiej 2 w Kcyni wybuchł pożar. Do akcji wezwano bardzo duże siły pożarnicze w postaci 5 zastępów. Strażacy z Kcyni przybyli dwoma wozami i szybko podjęli działania gaśnicze na wyższej kondygnacji. Do pomocy przyjechali druhowie z OSP w Dziewierzewie oraz dwa samochody pożarnicze z JRG nr 2 w Szubinie.

O godzinie 1:37 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nakle wpłynęło zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu kamienicy przy ul. Poznańskiej w Kcyni. Zadysponowano na miejsce łącznie siedem zastępów Straży Pożarnej. Po przybyciu na miejsce zastano silne zadymienie na piętrze oraz poddaszu budynku wielorodzinnego. W pierwszej fazie działań zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz podjęto ewakuację jednej osoby oraz psa znajdującego się w budynku. W związku z zagrożeniem rozprzestrzenienia się pożaru strażacy wyposażeni w specjalistyczny sprzęt prowadzili zintensyfikowane działania gaśnicze wewnątrz kamienicy, co pozwoliło szybko zlokalizować ogień i zminimalizować straty pożarowe. W trakcie działań wystąpiła konieczność dokonania prac rozbiórkowych elementów budowlanych ścian i stropu. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny. Wstępną i przypuszczalną przyczyną pożaru ustalono zwarcie instalacji elektrycznej.- informuje oficer prasowy KP PSP w Nakle nad Notecią st.kpt. Bartosz Walkowiak

Na miejscu pojawił się również patrol policji oraz Burmistrz Kcyni, który osobiści był sprawdzić czy potrzebna jest pomoc i mieszkanie zastępcze pogorzelcom. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że pożar zauważyli sąsiedzi i to oni postawili na nogi straż pożarną. dzięki szybkiej i przytomnej reakcji sąsiadów w pożarze nie odnotowano bardzo dużych strat.

SiS:

  • GCBA OSP KCYNIA
  • GBA OSP KCYNIA 
  • GBA JRG 2 SZUBIN 
  • GCBA JRG 2 SZUBIN 
  • SH 23 JRG 2 SZUBIN 
  • SLRR JRG 1 NAKŁO NAD NOTECIĄ 
  • GBA OSP DZIEWIERZEWO
  • POLICJA

tekst i fot.Robert Koniec/Kcynia.info

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: