Ostatnie wpisy

Nietrzeźwy kierowca wpadł z narkotykami przez niezapięte pasy


Od niezapiętych pasów do utraty prawa jazdy – to efekt prostej z pozoru kontroli drogowej przeprowadzonej przez policjantów sępoleńskiej drogówki. Kierujący volkswagenem wydmuchał w alkomat prawie 0,5 promila, dodatkowo posiadał narkotyki. Teraz sąd zadecyduje o jego przyszłości.

Do zdarzenia doszło wczoraj (15.03.21) około godziny 17:30 w miejscowości Zboże (gm. Sępólno Kraj.). W trakcie patrolu funkcjonariusze drogówki zwrócili uwagę na kierowcę samochodu marki Volkswagen Transporter, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej. Za kierownicą samochodu siedział 27-letni mieszkaniec gminy Więcbork. Policjant podczas sprawdzania mężczyzny zbadał jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem potwierdziło, że kierowca jest pod działaniem alkoholu. Wynik wskazał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowym jednak nie dało spokoju nerwowe zachowanie kierowcy oraz nienaturalny wygląd jego oczu. Kiedy mundurowi spytali się mężczyzny, czy posiada środki odurzające, ten dobrowolnie wydał im woreczek z zawartością amfetaminy. Policjanci podejrzewając, że 27-latek mógł znajdować się pod ich wpływem, postanowili to sprawdzić .Wstępne badanie potwierdziło, że kierowca transportera  jest pod wpływem narkotyków. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań. Jeśli badania laboratoryjne się potwierdzą, kierowca niebawem odpowie za jazdę pod wpływem narkotyków oraz alkoholu, ale także za posiadanie środków odurzających. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już  prawo jazdy, a o jego dalszym losie niebawem zadecyduje sąd.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: