Ostatnie wpisy

Nietrzeźwy 45-latek za kierownicą forda


Dzielnicowi z sępoleńskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego fordem. Badanie wykazało 0,9 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

W czwartek (25.03.21) około godziny 19:30,  dzielnicowi podczas pełnionej służby, w miejscowości Toninek(gmina Sosno) zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem osobowym marki Ford Fokus. Tor jazdy kierowcy wskazywał, że może znajdować się on pod działaniem alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że 45-letni mieszkaniec powiatu sępoleńskiego miał w organizmie 0,9 promila alkoholu.

Kierowca stracił prawo jazdy. Dodatkowo mundurowi zatrzymali mu dowód rejestracyjny za brak aktualnych badań technicznych. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję, gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: