Nietrzeźwy 45-latek za kierownicą forda

Dzielnicowi z sępoleńskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego fordem. Badanie wykazało 0,9 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

W czwartek (25.03.21) około godziny 19:30,  dzielnicowi podczas pełnionej służby, w miejscowości Toninek(gmina Sosno) zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem osobowym marki Ford Fokus. Tor jazdy kierowcy wskazywał, że może znajdować się on pod działaniem alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że 45-letni mieszkaniec powiatu sępoleńskiego miał w organizmie 0,9 promila alkoholu.

Kierowca stracił prawo jazdy. Dodatkowo mundurowi zatrzymali mu dowód rejestracyjny za brak aktualnych badań technicznych. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję, gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Leave a Reply

%d bloggers like this: