Reklama

Ostatnie wpisy

Nie zważając na sądowy zakaz kierował samochodem

Policjanci sępoleńskiej drogówki zatrzymali 20-latka, który wsiadł za kierownicę auta mimo sądowego zakazu. Mężczyzna może teraz trafić za kratki nawet na pięć lat.

Kierowca, który kieruje pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień musi liczyć się dotkliwymi konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Szczególnie jeśli sąd orzekł wobec kierowcy środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów. Nie wszyscy kierowcy przejmują się jednak grożącą im karą i łamią sądowe nakazy.

Przykładem takiego kierowcy jest 20-letni mieszkaniec Sępólna Krajeńskiego, którego zatrzymali  policjanci ruchu drogowego. Mężczyzna jechał samochodem, choć nie powinien. Kierowca mitsubishi wpadł podczas kontroli drogowej w  sobotę (25.11.23) krótko po godzinie 8:00, w miejscowości Wałdowo. Funkcjonariusze sprawdzając jego dane w policyjnym systemie ustalili, że ma on aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdami, który obowiązuje go do kwietnia 2025 roku. Mundurowi sporządzili z kontroli dokumentację, która wkrótce zostanie przekazana do sądu. Za złamanie zakazu sądowego 20-latkowi grozi teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Sępólno

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

Polecane strony