Reklama

Ostatnie wpisy

Nagłe zasłabnięcie kilkunastu uczniów. Cztery osoby w szpitalu

W środę, 27 września służby interweniowały w zespole szkół przy ulicy Kochanowskiego w Szubinie po tym, jak zasłabło tam 15 uczniów. Cztery osoby trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło kilkanaście minut przed godziną 13.00. Młodzież przygotowywała się do uroczystości ślubowania. – Jedna z uczennic nagle źle się poczuła. Następnie zasłabły kolejne osoby – poinformował  st. kpt. Bartosz Walkowiak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nakle nad Notecią. – Na miejsce przybyły cztery zastępy straży pożarnej, cztery zespoły ratownictwa medycznego i policja. Wezwano także śmigłowiec LPR – dodał.

Strażacy obecni na miejscu zdarzenia dokonali pomiarów specjalistycznymi urządzeniami. – Wykluczyliśmy zatrucie substancjami niebezpiecznymi. Cztery osoby zabrane zostały do szpitala. Najprawdopodobniej zasłabnięcie uczniów spowodowane było wysoką temperaturą powietrza i emocjami, które udzieliły się grupie po zasłabnięciu uczennicy – przekazał rzecznik Walkowiak.

Wstępne ustalenia policji:

Na miejscu ustalono, iż uczniowie przed budynkiem szkoły ćwiczyli musztrę. Kilkoro z nich źle się poczuło, bo nic nie jedli od rana. Wykluczono zatrucie gazem czy innymi środkami – poinformowała asp. Zofia Wrzeszcz, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle.

źródło: powiat24.pl
fot. nadesłane

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony