Reklama

Ostatnie wpisy

Mieszkańcy pow. sępoleńskiego sprawcami rozboju w Chojnicach

Dzięki kryminalnym z chojnickiej policji odpowiedzialności karnej nie unikną sprawcy rozboju. W miniony piątek w Parku 1000-lecia w Chojnicach doszło do rozboju. Sprawcy grożąc niebezpiecznym narzędziem zażądali wydania pieniędzy i telefonów, które trzech pokrzywdzonych miało przy sobie. Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą zebrali szereg informacji, na podstawie których ustalili tożsamość mężczyzn.

Nocą z piątku na sobotę dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w Parku 1000-lecia w Chojnicach. Sprawcy grożąc niebezpiecznym narzędziem zażądali wydania pieniędzy i telefonów, które trzech pokrzywdzonych  miało przy sobie. Dyżurny natychmiast wysłał w to miejsce patrole, które sprawdziły pobliski teren, a równolegle na miejscu również pracował przewodnik z psem oraz policyjny technik. Sprawą zajęli się również kryminalni, którzy dokładnie sprawdzili rejon zdarzenia. Policjanci rozpytali na tę okoliczność świadków, a także przy współpracy ze Strażą Miejską przeanalizowali zapisy kamer monitoringu. W trakcie prowadzonych czynności operacyjnych, policjanci bardzo szybko ustalili, kto stoi za tym napadem i już po kilku dniach zatrzymali sprawców tego przestępstwa, którzy trafili do policyjnego aresztu. Jednym z nich okazał się 15-latek z powiatu sępoleńskiego, który w towarzystwie rodzica został przewieziony do komendy, gdzie policjanci prowadzili z nim dalsze czynności procesowe. O dalszych jego losach zdecyduje Sąd Rodzinny, który podejmie decyzję czy nieletni może odpowiadać jako dorosły. Pozostali dwaj to 17-latek i 21-latek również mieszkańcy powiatu sępoleńskiego, którzy usłyszeli zarzut rozboju. W przestępstwie uczestniczył również 20-latek, który usłyszał zarzut za udzielenie pomocy w dokonaniu rozboju. Policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratury o tymczasowy areszt wobec sprawców. Za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara od 3 do 20 lat.

źródło: KPP Chojnice

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony