Reklama

Ostatnie wpisy

Litewskie braki pod Nakłem…

Ujawnieniem nieaktualnych badań technicznych w zagranicznym zespole pojazdów oraz wszczęciem dwóch postępowań administracyjnych, zakończyła się kontrola drogowa przeprowadzona w powiecie nakielskim przez bydgoski patrol ITD.

W piątek 14 kwietnia 2023 roku, bydgoscy inspektorzy prowadzący działania kontrolne w miejscowości Trzeciewnica na krajowej 10, wytypowali do kontroli pojazd członowy, którym wykonywany był międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Litwy do Polski.

Weryfikacja okazanych do kontroli dokumentów wykazała, że zarówno ciągnik samochodowy jak i naczepa ciężarowa, którymi litewskie przedsiębiorstwo realizowało przewóz, od długiego czasu nie posiadają ważnych okresowych badań technicznych potwierdzających ich zdatność do ruchu drogowego. Przedmiotowe badania techniczne były nieaktualne kolejno od 5 i 10 miesięcy. Co ważne, tym pojazdem w czasie braku okresowych badań technicznych, litewski przewoźnik regularnie wykonywał przewozy drogowe, również przez terytorium Polski.

Wykonywanie badań technicznych w wyznaczonych terminach ma na celu eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie, a co za tym idzie, zwiększanie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Dlatego teraz wobec przewoźnika oraz osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie toczą się odrębne postępowania administracyjne.

 

źródło: WITD w Bydgoszczy

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony