Reklama

Ostatnie wpisy

Latarka Mactronic Flagger 650 Industrial: Mała wielka siła

Latarka Mactronic Flagger 650 Industrial: Mała wielka siła oświetlenia w każdej sytuacji

Prezentowany dziś produkt jakim jest latarka Mactronic Flagger 650 Industrial to wybór nie tylko dla Strażaków. Ten niepozorny sprzęt to masa zastosowań, które poznają Państwo w poniższej recenzji.  

Jakie informacje znajdziesz w tym artykule?

  • Budowa latarki Mactronic Flagger 650 Industrial

  • Obsługa latarki Matronic Flagger 650 Industrial

  • Czym charakteryzuje się akumulator w latarce Mactronic Flagger 650 Industrial?

  • Wiele zastosowań kluczem do sukcesu produktu firmy Mactronic

  • Jak Latarka Mactronic Flagger 650 Industrial sprawdza się w trudnych warunkach?

  • Czy warto kupić latarkę Mactronic Flagger 650 Industrial?

Budowa latarki Mactronic Flagger 650 Industrial

  Produkt firmy Mactronic od samego początku przypomniał mi o dawnych polskich latarkach. Wizualnie urządzenie wygląda bardzo podobnie do kultowych polskich latarek z małą żarówką, które były zasilane kwadratową baterią. Wróćmy jednak już do teraźniejszości. Mactronic Flagger 650 Industrial to niezwykle mały, kompaktowy, płaski oraz bardzo lekki, ważący niespełna 109g produkt. Jego wymiary to 107,5mm x 47mm x 36,5mm. Sprzęt został solidnie wykonany. Producent postawił na metalową obudowę, która poza kwestiami technicznymi również przypomni nam o latarkach z minionej epoki. Dwa główne źródła światła, które posiada produkt firmy Mactronic to biała dioda COB oraz panel COB. Obydwa źródła świecą mocnym i wyraźnym białym światłem. Spoglądając na latarkę od góry, widzimy zaślepkę wykonaną z tworzywa, a w niej zamontowane gniazdo ładowania microUSB osłonięte gumową zatyczką. Nie zabrakło również magnesu, który za sprawą swoich możliwości zwiększa pole zastosowań latarki. Magnes znajduje się również z tyłu produktu, w miejscu gdzie pojawił się również klips oraz rozkładany haczyk. Z lewej strony znajduje się natomiast włącznik latarki. 

Obsługa latarki Mactronic Flagger 650 Industrial

  Obsługa tego produktu została w maksymalny sposób uproszczona do minimum. Jedno naciśnięcie włącznika sprawi, że uruchomi nam się pojedyncza dioda. Przytrzymanie włącznika na pojedynczej diodzie daje nam regulację jasności, która jest widocznie zmniejszana. Podwójne mrugnięcie informuje nas o wartości minimalnej i maksymalnej. Podwójne naciśnięcie załącza nam natomiast panel COB, który po prostu możemy włączyć lub wyłączyć. Niestety nie ma opcji zmiany mocy czy jasności.

Czym charakteryzuje się akumulator w latarce Mactronic Flagger 650 Industrial?

  Latarka została stworzona w oparciu o nowoczesny akumulator litowo-polimerowy, który zwiększa pojemność przy jednoczesnym zmniejszeniu wymiarów samej baterii. Generuje także zwiększoną moc i stabilność pracy. Zastosowany tutaj akumulator ma pojemność 1500mAh, który do pełna naładujemy w 2 godziny i 42 minuty. Obsługuje on diody, których maksymalny strumień świetlny wynosi 500lm, a zasięg diody pojedynczej dochodzi nawet do 150 metrów. Czas świecenia przy maksymalnym natężeniu światła to od 2,5 do 7 godzin w zależności od ustawień i uruchomionego rodzaju źródła światła.

Wiele zastosowań kluczem do sukcesu produktu firmy Mactronic

  Gdy zobaczyłem tę latarkę od razu znalazłem dla niej zastosowanie typowo związane ze Strażą Pożarną. Pomyślałem o zastosowaniu jej jako małej i poręcznej latarki dla Kierującego Działaniem Ratowniczym. Myślę, że Mactronic Flagger 650 Industrial to również ciekawa opcja dla grup poszukiwawczych, gdzie liczy się każdy gram wyposażenia. Trzymając ją w ręku i przyglądając się jej doszedłem do wniosku, że ta latarka może mieć tak naprawdę tyle zastosowań na ile sobie pozwolimy. Śmiało możemy ją wziąć na warsztat samochodowy do oświetlania naprawianych elementów czy podzespołów. Możemy ją również wykorzystać jako latarkę dla elektryka czy montera. Przyda się również policjantom patrolującym nocą nasze ulice oraz służbom zajmującym się ochronom budynków. Jej zastosowanie znaleźć można również w biwakowaniu, podczas wypraw czy po prostu jako małą i poręczną latarkę do domowego wykorzystania podczas braku prądu czy słabszych warunków oświetleniowych. Ta mała latarka jest tak niezwykle wielofunkcyjna, że nie sposób przypisać jej tylko jednego zastosowania, po prostu jest to niemożliwe. 

Latarka Mactronic Flagger 650 Industrial w trudnych warunkach. 

  Dzięki klasie szczelności IPX3 jest ona odporna na spryskiwanie wodą z każdego kierunku, dzięki czemu nie straszna jej poranna rosa czy deszcz. Podczas testów nie zauważyłem także aby jakieś drobinki kurzu czy wody dostały się do jej wnętrza. Kilka razy upadła mi pracując przy instalacji elektrycznej i przeszła to bez żadnych problemów, nawet obudowa za bardzo tego nie odczuła. Zastosowanie mocnych magnesów sprawiło, że latarka może działać chyba w każdej możliwej pozycji. Podczas nocnych testów latarka daje bardzo szeroki kąt oświetlenia. Oświetlane tereny czy elementy są w ten sposób wyraźnie widoczne nawet z dalszej odległości. 

Czy warto kupić latarkę Mactronic Flagger 650 Industrial?

  Latarka firmy Mactronic jest przede wszystkim mała, lekka i poręczna, a co najważniejsze przystępna cenowo. Gdy zaczynałem ją testować nie spodziewałem się, że zostanie ze mną na dłużej. Od wielu miesięcy poszukiwałem małej i poręcznej latarki do celów monterskich i instalatorskich. Zależało mi na mocnym świetle i konkretnej obudowie. Myślę, że będzie to też świetna propozycja do dopisania na listę zakupową sprzętu dla mojej jednostki ze względu na cenę jak i wielozadaniowość. Wielokrotnie skarżyliśmy się na niedostateczną moc i deficyt oświetlenia podczas działań, a ten mały produkt firmy Mactronic powinien poprawić tą sytuację.

źródło: strefa998.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

Polecane strony