Ostatnie wpisy

Kujawsko-Pomorskie: Zadzwonisz na numer 998, zgłosi się operator 112 – zmiany w telefonie alarmowym [Wideo]

Od czerwca br, dzwoniąc na numer alarmowy 998, mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego nie dodzwonią się już do dyżurnego straży pożarnej. Wszystkie zgłoszenia będą przekierowywane do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, skąd operatorzy numeru 112 przekażą je konkretnej jednostce strażackiej.

Numer alarmowy 112 funkcjonuje w Polsce od 2012 roku. Jego wybranie, zarówno z telefonu stacjonarnego, jak i komórkowego (nawet bez karty SIM), powoduje połączenie z właściwym dla danego województwa centrum powiadamiania ratunkowego. Docelowo od 2024 roku numer 112 ma zastąpić wszystkie funkcjonujące do tej pory oddzielnie numery alarmowe dla poszczególnych służb: 997 (policja), 998 (straż pożarna) i 999 (pogotowie ratunkowe).

Na dzisiejszej konferencji prasowej w Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy wojewoda Kujawsko- Pomorski Mikołaj Bogdanowicz poinformował o planowanym przejęciu numeru alarmowego 998 przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego – 112. Ma to nastąpić w czerwcu 2021 roku.

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Opublikowany przez Mikołaj Bogdanowicz Czwartek, 11 lutego 2021

Czy podobał się tobie artykuł ?
TakNie
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts

Najbliższe wydarzenia

Polecane strony

%d bloggers like this: