Ostatnie wpisy

Kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu

Zapoznaj się z ofertą reklamową

W nocy z piątku na sobotę policjanci pełniący służbę na terenie gminy Kamień Krajeński zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Nieodpowiedzialni kierowcy za jazdę na podwójnym gazie stracili prawa jazdy. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci pełniący nocną służbę z piątku na sobotę (11/12.09.20) na terenie gminy Kamień Krajeński wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących.
Pierwszym kierowcą, który stracił prawko, okazała się 43-letnia mieszkanka pow. grudziądzkiego. Kobieta została zatrzymana przez policyjny patrol w Zamartem około godziny 23:30, krótko po tym, jak mundurowi otrzymali zgłoszenie, że trasą tą może poruszać się pojazd kierowany przez pijaną kierującą. Oplem corsą oprócz niej podróżował 31-letni mieszkaniec gminy Kamień Kraj., który również był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 43-latki ponad 1,8 promila alkoholu.
Po kilku godzinach od tego zdarzenia, uwagę patrolujących ulice Kamienia Krajeńskiego funkcjonariuszy przykuł samochód, u którego w przednich drzwiach brakowało szyby oraz lusterka. Dodatkowo auto poruszało się z dość dużą prędkością. Postanowili sprawdzić jego kierowcę. Za kierownicą pojazdu marki Łada siedział 35-letni mieszkaniec Kamienia Krajeńskiego. W trakcie kontroli mundurowi wyczuli od niego zapach alkoholu, w związku z czym postanowił zbadać stan jego trzeźwości. Jak się okazało, mężczyzna miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Kierowca łady został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.  
Teraz kobieta i mężczyzna za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem. Grozi im nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

2 KOMENTARZE

Leave a Reply

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: