Reklama

Ostatnie wpisy

Kaskadowe pomiary prędkości w powiecie sępoleńskim


Sępoleńscy policjanci prowadzili wczoraj działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”.

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim przeprowadzili wczoraj (07.01.20) działania polegające na kaskadowym pomiarze prędkości na drogach powiatu sępoleńskiego. Wystawione kaskadowo miejsca statyczne, gdzie funkcjonariusze mierzyli prędkość wyznaczone były w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu. Działania te były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ograniczenie zdarzeń zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym.

W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Policjanci ruchu drogowego wykorzystali do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości.  Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów.

Podczas akcji skontrolowano łącznie 40 pojazdów, z czego 16 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi za przekroczenie prędkości. Ponadto ujawnili jednego kierowcę, który kierował pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Tego typu działania na drogach naszego powiatu będą prowadzone cyklicznie, a głównym ich celem jest uświadomienie kierującym, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

 

 

Autor: asp. Małgorzata Warsińska
źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Leave a Reply

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: