Reklama

Ostatnie wpisy

Jazda na “podwójnym gazie”

Sępoleńscy policjanci, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, wczoraj wieczorem wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna kierował oplem, mając  ponad 0.5 promila alkoholu w organizmie. W związku z tym zdarzeniem funkcjonariusze kolejny raz przypominają. Nie ma przyzwolenia na jazdę „na podwójnym gazie”!

W czwartek (26.10.2023) po godzinie 19:30 funkcjonariusze „drogówki” zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który kierował na ulicy Chojnickiej w Kamieniu Krajeńskim oplem corsą znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w organizmie kierowcy 0,54 promila alkoholu. Mieszkaniec Kamienia Krajeńskiego utracił więc uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Na tym przykładzie warto po raz kolejny wrócić do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu Karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 3. Dlatego kolejny raz przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę: Piłem alkohol, nie jadę!

źródło: KPP Sępólno

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony