Reklama

Ostatnie wpisy

Funkcjonariusz REKS odszedł na emeryturę


Po 8 latach służby na emeryturę odszedł policyjny pies Reks. Od 2012 roku wspólnie ze swoim przewodnikiem mł. asp. Iwoną Czajkowską służył w Komendzie Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim. Teraz swój czas wolny będzie spędzał u swojej dotychczasowej opiekunki jako prawowity członek rodziny.

Wczoraj (1.07.20) policjanci i pracownicy cywilni sępoleńskiej Policji pożegnali odchodzącego na emeryturę czworonożnego policjanta o imieniu REKS. “Gabnol”, bo tak brzmi jego prawdziwe imię, to owczarek niemiecki, który służbę w Policji jako pies patrolowo-tropiący rozpoczął w 2012 roku. Przez te lata wspólnie ze swoją opiekunką mł. asp. Iwoną Czajkowską dzielnie uczestniczył w wielu akcjach, a na swoim koncie ma szereg sukcesów.

Alarmowo wzywani byli także do służby na terenie całego województwa. Dał się poznać jako inteligentny, wzorowy i świetny obrońca. Od samego początku swojej kariery okazał się być przyjacielem nie tylko swojej przewodniczki, ale również wszystkich mundurowych i pracowników miejscowej komendy, a przede wszystkim młodzieży, z którą tak często spotykał się podczas prowadzonych spotkań profilaktycznych. 

Teraz, na emeryturze pozostanie pod opieką swojego przewodnika mł. asp. Iwony Czajkowskiej. Dziękując Reksowi za wspólną służbę policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeński przekazali mu zakupiony na tę okazje upominek. Jego czujny nos od razu wyczuł, że to jego ulubione smakołyki.

Słowa podziękowania otrzymała również nasza koleżanka – przewodniczka psa, bo to dzięki jej nadzorowi oraz systematycznej tresurze mieliśmy wielokrotną okazję do dumy z posiadania takiego czworonożnego funkcjonariusza. Życzymy dużo zdrowia oraz pomyślności zarówno Reksowi, jak i jego właścicielce.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: