Reklama

Ostatnie wpisy

Fałszywy alarm o wypadku na krajowej 25 pod Sępólnem

Dziś 31 sierpnia br., przed godziną 8 rano na numer alarmowy zgłoszono, że na drodze krajowej nr. 25 między Komierowem, a Przepałkowem doszło do wypadku drogowego. Według zgłoszenia miało dojść do wypadku z udziałem dwóch pojazdów natomiast w środku miały znajdować się zakleszczone osoby.  Informacja ta postawiła na nogi służby ratunkowe, które ruszyły na pomoc. Jak się okazało nadaremnie. 

W czwartek 31 sierpnia w godzinach porannych dyżurny KP PSP w Sępólnie Krajeńskim odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Komierowo – Przepałkowo, droga krajowa nr. 25. Na miejsce zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim, jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Komierowa, Sośna, Zespoły Ratownictwa Medycznego, Policję oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Bezpodstawne wezwanie służb

Kiedy służby dotarły na miejsce okazało się, że na drodze krajowej nr. 25 oraz pobliskich drogach gminnych i powiatowych nie doszło do żadnego zdarzenia. Jak informuje Oficer Prasowy KPP w Sępólnie Krajeńskim st. asp. Małgorzata Warsińska – Na chwile obecną nie ustalono sprawcy, który dzwonił na numer alarmowy. Jednakże policja będzie prowadzić postępowanie w sprawie tego wykroczenia.” Alarm został uznany jako fałszywy.

Przypominamy!
Prawo do zgłoszenia zdarzenia ma każda osoba. Kiedy jednak okazuje się, że zgłaszający bezpodstawnie wezwał służby ratunkowe, musi liczyć się z konsekwencjami.

Art. 66. [Wywołanie fałszywego alarmu]

§ 1. Kto:

1) chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia,

2) umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.

§ 2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony