Reklama

Ostatnie wpisy

Działania “Bezpieczna droga do szkoły”

Z chwilą powrotu uczniów do szkół, rozpoczęły się działania ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Jak co roku ich głównym celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym, w rejonach placówek oświatowo–wychowawczych w początkowym okresie nauki. W akcje włączyli się również  sępoleńscy policjanci.

Z początkiem września droga do szkoły i z powrotem staje się codziennością w życiu każdego ucznia. Troszcząc się o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców powiatu sępoleńskiego, w rejony te znacznie znaczniej częściej wysyłane są  policyjne patrole. Funkcjonariusze, którzy od 4 września prowadzą akcję pod nazwa  ,,Bezpieczna droga do szkoły”, czujnie  obserwują zachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego, zarówno pieszych jak i tych, poruszających się różnego rodzaju pojazdami. Podczas działań które zakończą się pod koniec miesiąca, prowadzone są wzmożone kontrole w rejonie: szkół i placówek opiekuńczo — wychowawczych, parkingów przyległych, dróg dojazdowych i przejść dla pieszych, którymi poruszają się dzieci i młodzież szkolna.

To również czas na rozmowy profilaktyczne  z dziećmi, ale także z ich opiekunami o  podstawowych zasadach poruszania się w ruchu drogowym. 

źródło: KPP Sępólno

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony