Ostatnie wpisy

Dalkowo. Niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziony na posesji

Zapoznaj się z ofertą reklamową

Sępoleńscy policjanci po raz kolejny zostali powiadomieni o znalezieniu niebezpiecznej „pamiątki” z czasów II Wojny Światowej. Tym razem, niewybuch ujawniono na terenie posesji w Dalkowie. Mundurowi zabezpieczyli miejsce i pocisk do czasu przyjazdu saperów.

Wczoraj (13.01.21) w godzinach przedpołudniowych dyżurny w sępoleńskiej komendy został powiadomiony o niebezpiecznym znalezisku, które zostało ujawnione podczas prac ziemnych na terenie jednej z posesji w miejscowości Dalkowo (gmina Więcbork). Bezpośrednio po otrzymanej informacji na miejsce zostali zadysponowani policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, iż jest to element niemieckiego ręcznego granatnika przeciwpancernego pochodzący z okresu II Wojny Światowej. O znalezisku natychmiast powiadomiono saperów. Policjanci do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczyli miejsce znaleziska przed dostaniem się do niego osób postronnych.

Policja przypomina, że niewybuchy to niebezpieczna broń, która nawet po wielu latach spędzonych głęboko w ziemi nadal stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi. Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, ani dotykać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji!

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Leave a Reply

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: