Reklama

Ostatnie wpisy

Ćwiczenia krajowe “SIEKAWICA 2023”

W dniach 18-20 lipca br. na terenie woj. warmińsko-mazurskiego odbywają się ćwiczenia krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego pod kryptonimem “SIEKAWICA 2023”. 
 
Przez ostatnie 3 dni odbywały się ćwiczenia Centralnego Odwodu Operacyjnego na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Założenia obejmowały między innymi pożary lasów oraz obiektów wielkopowierzchniowych. Nasz region reprezentowała Kompania Gaśnicza Bydgoszcz składająca się z zastępów z niemal wszystkich powiatów naszego województwa w tym m.in. zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim.
 
Podczas ćwiczeń strażacy symulują różne scenariusze, będące konsekwencją zderzenia śmigłowca z samolotem pasażerskim. Pozwala to na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy i umiejętności, a także doskonalenie technik gaśniczych i koordynacji działań. Ćwiczenia służą przygotowaniu strażaków na wszelkie możliwe wyzwania, jakie mogą się pojawić podczas rzeczywistych akcji ratowniczych. 
 
Ważnym elementem ćwiczeń strażaków to również nauka skutecznej komunikacji i współpracy w zespołach. Symulacje wymagają współdziałania różnych jednostek, co może być trudne, zwłaszcza gdy teren jest trudno dostępny, a komunikacja jest utrudniona. Dlatego strażacy uczą się jak efektywnie przekazywać informacje, podejmować decyzje pod presją czasu oraz jak działać jako zgrany zespół. 
 
Poniżej krótka fotorelacja z manewrów. Obszerny materiał zdjęciowy dostępny jest na oficjalnym profilu Państwowej Straży Pożarnej.
 
źródło: Państwowa Straż PożarnaPostaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

Polecane strony