Reklama

Ostatnie wpisy

Ciężarówka nie zmieściła się pod wiaduktem

Kierujący, który zlekceważył znak B-16 i zaklinował TIR-a pod wiaduktem, został ukarany mandatem za spowodowanie kolizji. Na szczęście nikt w zdarzeniu nie ucierpiał. Trwa przeładunek pojazdu. Katowiccy policjanci wyznaczyli objazdy ul. Damrota.

Kilkanaście minut po godz. 3.00 dyżurny katowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Granicznej pod wiaduktem zaklinował się TIR. 66-letni kierujący ciągnikiem marki Mercedes z naczepą, zlekceważył znak B-16 zakazujący wjazdu pod wiadukt pojazdom powyżej określonej wysokości i się nie tylko zaklinował, ale ściął dach samochodu i naczepy. Obywatel Turcji, który był kierowcą zestawu, został przewieziony na badania kontrolne do szpitala. Na szczęście w wyniku zdarzenia nic mu się poważnego nie stało.

Od wielu godzin na miejscu zdarzenia pracują policjanci katowickiej drogówki, którzy nadzorują wyciągnięcie zaklinowanego TIR-a. Mundurowi dla pozostałych uczestników ruchu drogowego wytyczyli objazd ulicą Damrota. Ponadto policjanci nawiązali również kontakt z PKP, który zarządza wiaduktem, w celu sprawdzenia obiektu pod kątem technicznym. Kontrola nie wykazała uszkodzeń i orzeczono, że nadaje się on do użytku i nie zagraża bezpieczeństwu.

Kierujący Mercedesem za spowodowanie zdarzenia drogowego został ukarany mandatem karnym w wysokości 1,1 tys. zł. Otrzymał również 10 pkt karnych. Policjanci zatrzymali dwa dowody rejestracyjne.

Na miejsce wezwany został holownik, jak również drugi TIR w celu przeładunku towaru z pojazdu, który uległ w zdarzeniu uszkodzeniu. Niestety, kierujący, który przyjechał nowym zestawem, w trakcie ustawiania się do przeładunku, zahaczył o sygnalizację świetlną. On również odpowie za spowodowanie kolizji.

Na czas przeładunku ul. Graniczna będzie zablokowana, a kierujący zostają skierowani objazdem w ul. Damrota.

źródło: KMP Katowice

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony