Ostatnie wpisy

Chciał uniknąć kary za przekroczenie prędkości. Teraz odpowie za wręczenie łapówki

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 70-letniemu mieszkańcowi Warszawy, którego w minioną środę zatrzymali policjanci z Sępólna Krajeńskiego. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 22 km/h, po czym wręczył funkcjonariuszom 200 złotych łapówki w zamian za to, że zapomną o sprawie.

W środę (27.07.22) policjanci z sępoleńskiej komendy, pełniąc służbę na terenie gminy Kamień Krajeński, w miejscowości Obkas, dokonywali pomiaru prędkości przemieszczających się pojazdów.  O godzinie 11.00 funkcjonariusze „namierzyli” skodę, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 22 km/h. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli i poinformowali go o popełnionym wykroczeniu. Mundurowy zaproponował 70-latkowi mandat karny w wysokości 300 złotych i 4 punkty karne, jak również poinformowali o prawie odmowy przyjęcia tej decyzji. Kiedy mundurowy udał się do radiowozu by sprawdzić dane kierowcy w policyjnym systemie okazało się, że pojazd którym jechał nie ma aktualnych badań technicznych. Wówczas 70-latek podszedł do policjanta i włożył mu do kieszeni spodni 200 złotowy banknot. W związku z tym, że mężczyzna popełnił przestępstwo został zatrzymany i przewieziony do sępoleńskiej komendy, gdzie wykonano z nim dalsze czynności.

Jeszcze tego samego dnia 70-latek usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwo wręczenia korzyści majątkowej. Grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts

Polecane strony

%d bloggers like this: