Reklama

Ostatnie wpisy

Ambulans ratunkowy ruszył na Ukrainę

Spod siedziby marszałkowskiej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy odjechał wczoraj (27 czerwca) na Ukrainę ambulans ratunkowy, który będzie służył mieszkańcom i wojskowym obrońcom dotkniętego ciężkimi zniszczeniami wojennymi Charkowa. Wyposażony jest tak, by można w nim było opatrzyć i bezpiecznie przewieźć do szpitala rannych.   

– Wierzę, że ten konflikt szybko się zakończy, ale mogę zapewnić naszych ukraińskich partnerów i naszych ukraińskich gości, że będziemy pomagać tak długo, jak to będzie potrzebne – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Mercedes Sprinter 319 CDI z niskim przebiegiem i podstawowym wyposażeniem medycznym – m.in. defibrylatorem, noszami transportowymi, plecakami ratunkowymi, noszami płachtowymi i ssakiem elektrycznym – został przekazany Obwodowej Fundacji Charytatywnej Daruj Dobro w Charkowie. We flocie naszego Pogotowia Ratunkowego był karetką zapasową, a tam, w warunkach wojennych, jest bardzo potrzebny. W imieniu organizacji ambulans odebrał ukraiński żołnierz. W krótkim spotkaniu przez siedzibą pogotowia uczestniczył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.  

Samorząd województwa wspiera Ukrainę i ukraińskich uchodźców wojennych od pierwszych dni wojny, wartość tego wsparcia z budżetu województwa wyniosła w ubiegłym roku 7 milionów złotych, w tym będzie to ponad 5 milionów złotych. Na ostatnim posiedzeniu sejmik województwa zatwierdził kolejną transzę wsparcia dla Obwodu Chmielnickiego, środki posłużą do wyposażenia drugiej już sali operacyjnej w szpitalu w stolicy obwodu. Na wypoczynek w naszym regionie przyjadą też dzieci z Obwodu Chmielnickiego i Obwodu Żytomierskiego. 

źródło: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

Polecane strony