Reklama

Ostatnie wpisy

Znakowanie rowerów w Kamieniu Krajeńskim

W dniu 1 czerwca 2023 roku, przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu Krajeńskim policjanci będą prowadzić akcję znakowania rowerów. Oznakować swój jednoślad będzie można w godzinach 12.00-16.00. Osoba, która zgłosi się celem oznakowania roweru powinna posiadać dokument tożsamości oraz dowód zakupu.

Nie daj szansy złodziejowi i oznakuj swój rower. Doskonałą do tego okazją, będą obchody Dnia Dziecka w Kamieniu Krajeńskim, połączone z otwarciem parku po rewitalizacji. Na terenie przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury swoje stoisko wystawią także funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim. Mundurowi będą promować zawód policjanta oraz znakować rowery. Znakowanie jest bezpłatne.  Aby oznakować rower wystarczy mieć przy sobie dokument tożsamości oraz dowód zakupu roweru.

Znakowanie polega na wygrawerowaniu oznaczenia składającego się z liter i cyfr specjalnym przyrządem typu „engrawer” oraz rejestracji w bazie danych Policji. Każdy oznakowany jednoślad zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania roweru.

Pamiętajmy, że oznakowanie roweru ma wpływa na ograniczenie ryzyka kradzieży, ale powinniśmy również przestrzegać innych bardzo prostych zasad:

• zostawiać rower w widocznym miejscu – rower pozostawiony w miejscu widocznym dla wielu osób nie będzie „łatwym łupem” dla złodzieja, ponadto w przypadku kradzieży prawdopodobieństwo, że ktoś zapamięta sprawcę jest znacznie większe

• pamiętać o stosowaniu zabezpieczeń– należy stosować tzw. zapięcia do rowerów bez względu na czas na jaki pozostawiany jest rower. Nawet najprostsze zabezpieczenie to dodatkowy czas jaki musi poświęcić złodziej. Zwiększa to jednak prawdopodobieństwo  zauważenia go przez inne osoby.

• zapisać numery ramy – każdy rower posiada swój numer fabryczny ramy. W przypadku kradzieży roweru numer ten wprowadzany jest do systemu informacyjnego. W razie odnalezienia lub kontroli takiego jednośladu w dowolnym miejscu na terenie kraju – możliwe jest natychmiastowe ustalenie jego właściciela.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

Polecane strony