Ostatnie wpisy

Złodziejski duet okradał drogerię w Sępólnie Krajeńskim


Kryminalni pracujący nad sprawą kradzieży artykułów drogeryjnych, zabezpieczyli ponad 30 gramów amfetaminy. Policjanci ujawnili narkotyki w pokoju zajmowanym przez jednego ze złodziei, kiedy szukali skradzionego z drogerii towaru. Złodziejski duet usłyszał już zarzuty. Teraz 29-latkowi grozi do 10 lat więzienia, a jego 22-letniej wspólniczce od kradzieży do 5 lat pozbawienia wolności.

Sępoleńscy policjanci zatrzymali w poniedziałek (23.08.21) dwóch mieszkańców Sępólna Krajeńskiego, którzy dokonywali kradzieży artykułów drogeryjnych w jednym z miejscowych sklepów.  22-latka oraz 29-latek zostali zatrzymani po tym, jak po kilku dniach od kradzieży, rozpoznał w nich sprawców jeden z pracowników okradzionej drogerii. Oboje trafił do policyjnej celi. Mundurowi ustalili, że złodziejski duet w sierpniu b.r. dwukrotnie w ciągu jednego dnia ukradł artykuły drogeryjne na łączną kwotą ponad 500 złotych. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany mężczyzna  już  wcześniej w tym samym sklepie ukradł towar na łączna kwotę ponad 300 złotych.

Kryminalni pracujący nad sprawa w skutek przeszukania miejsca zamieszkania obojga zatrzymanych, odzyskali cześć skradzionego mienia. Dodatkowo w pokoju zajmowanym przez 29-latka funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad  30 gramów białego proszku. Badania przeprowadzone  przez śledczych potwierdziły, że to amfetamina. Funkcjonariusze sprawdzając sępolanina w policyjnym systemie ustalili, że mężczyzna  podobnych przestępstw dopuścił się w przeszłości, a ponownie kradnąc towary w sępoleńskiej drogerii, popełnił przestępstwo w warunkach recydywy.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży oraz posiadania większej ilości narkotyków, za co grozi mu nawet do 10 lat więzienia. W środę (25.08.21) prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

22-latka natomiast, usłyszała zarzut kradzieży, za co kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. 

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: