Ostatnie wpisy

Zamarte: Podczas prac ziemnych trafili na niewybuch


Wczoraj, na nieużytkach rolnych w Zamartem w pow. sępoleńskim, znaleziono pocisk artyleryjski. Teren zabezpieczyli policjanci. Niewybuch znalazł 44-latek podczas wykonywanych prac ziemnych.

W czwartek (29.07.21) około godziny 18:30, dzielnicowy z Kamienia Krajeńskiego został poinformowany przez 44-letniego mieszkańca gminy o znalezieniu niewybuchu. Znalezisko zostało ujawnione podczas prac ziemnych na terenie nieużytków rolnych w miejscowości Zamarte, gmina Kamień Krajeński. Pocisk usytuowany był w około metrowym wykopie pod wiszącą nad nim skarpą ziemną. Na miejscu, funkcjonariusz patrolu rozpoznania minersko-pirotechnicznego z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim rozpoznał w przedmiocie niemiecki pocisk przeciwpancerny najpewniej działa PAK 40  75mm, pochodzący  prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Miejsce do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zostało zabezpieczone przez sępoleńskich  funkcjonariuszy. Dzisiaj z rana pocisk przekazano saperom z jednostki wojskowej w Chełmnie. 

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: