Reklama

Ostatnie wpisy

Za swoją niewiedzę odpowiedzą przed sądem

Wspierając służby sanitarne, policjanci z Sępólna Krajeńskiego, Więcborka i Kamienia Krajeńskiego codziennie kontrolują osoby objęte kwarantanną i sprawdzają, czy stosują się one do zaleceń. Liczba osób, które powinny przebywać w wyznaczonym miejscu z dnia na dzień ulega zmianie. Jak dotąd na naszym terenie nie odnotowaliśmy przypadku złamania kwarantanny. Niestety nie wszyscy stosują się jednak do nowych przepisów wprowadzających ograniczenia w przemieszczaniu się osób.

W czasie panującej epidemii, sępoleńscy, więcborscy i kamieńscy mundurowi mierzą się z nowymi zadaniami i zagrożeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Policjanci, wspierając działania służb sanitarnych, prowadzą nadzór nad osobami objętymi izolacją sprawdzają, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz pytają, czy nie potrzebują pomocy.
Ponadto w związku z wprowadzeniem obostrzeń dotyczących przemieszczania się osób funkcjonariusze intensyfikują działania kontrolno-porządkowe. Niestety zdarzają się jednostki, które lekceważąc przepisy narażają na niebezpieczeństwo wiele osób i zapominają o tym, że od odpowiedzialnej postawy nas wszystkich, bez wyjątku, zależy jaki rozmiar przybierze epidemia.
Na pewno o odpowiedzialnej postawie nie możemy mówić w przypadku sześciu osób, które w celach towarzyskich spotkały się wczoraj (02.04.20) w samochodzie zaparkowanym na os. Słowackiego w Sępólnie Krajeńskim. Informację o grupowaniu się młodych osób dyżurny komendy otrzymał około godziny 11:00, po czym skierował w ten rejon policyjny patrol. Jak okazało się, w pojeździe znajdowało się trzech 18-letnich mężczyzn oraz trzy mieszkanki Sępólna Krajeńskiego w wieku 14,17 i 18 lat. Jak oświadczyli, nie byli świadomi, że przebywanie w samochodzie jest zabronione. Teraz za swoją niewiedzę odpowiedzą przed sądem.
Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Nie należy bagatelizować tego realnego zagrożenia, które możemy pokonać m.in. społeczną solidarnością.
Policjanci po raz kolejny apelują o odpowiedzialne i zdyscyplinowane zachowanie. W tym niezwykle trudnym dla każdego z nas czasie, musimy wziąć odpowiedzialność za życie i zdrowie nasze, naszych bliskich, a także osób z naszego otoczenia, stosując się do poleceń wydawanych przez uprawnione do tego instytucje!
Pamiętajmy, że wprowadzone przepisy są przede wszystkim dla mieszkańców naszego regionu, a nie przeciwko – chodzi przecież o zdrowie i życie nas wszystkich!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony