Reklama

Ostatnie wpisy

Za przekroczenie prędkości, stracił prawo jazdy

Sępoleńscy mundurowi namierzyli kierującego samochodem, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 60 km/h. Tym samym w myśl obowiązujących przepisów, kierującemu stróże prawa zatrzymali prawo jazdy

W piątek (15.05.2020) około godziny 17:30 w Dębinach (gm.Sośno), policjanci zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Hyundai w związku z popełnionym wykroczeniem. 46-letni mieszkaniec Torunia nie dostosował obowiązującej prędkości jazdy samochodem, a co gorsza znacząco ją przekroczył. Nieodpowiedzialny kierowca jechał z prędkością 110 km/h. Skutkiem przekroczenia prędkości o 60 km/h było zatrzymanie mu przez policjantów prawa jazdy. Dodatkowo mężczyzna został ukarany mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi.


Przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść „za kółko”, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony