Reklama
Okna na wymiar - BRYCKI

Ostatnie wpisy

Z odblaskami bezpieczniej

Sępoleńscy policjanci dbając o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, po raz kolejny rozdawali niechronionym uczestnikom ruchu drogowego odblaski. Funkcjonariusze przypominają, że o tej porze roku szybko zapada zmrok, a warunki drogowe w każdej chwili mogą ulec pogorszeniu. Pamiętajmy, że nawet najmniejszy element odblaskowy umieszczony na ubraniu może uratować nam życie.

W trosce o bezpieczeństwo  wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego, a szczególnie dzieci i osób starszych, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim rozdawali wczoraj (27.12.18) odblaskowe szelki i opaski. Fluorescencyjne upominki, pozyskano dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sępólnie Krajeńskim. Mundurowi podczas patrolowania miejscowości w gminie Sępólno Krajeńskie, zachęcali pieszych i rowerzystów do używania elementów odblaskowych, wręczając przy tym odblaski. Należy pamiętać, że bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego w dużej mierze uzależnione jest od tego, czy są oni dobrze widoczni dla kierujących pojazdami. Szczególnie teraz kiedy warunki atmosferyczne szybko ulegają zmianie, taki odblask powinien stać się nieodłącznym elementem naszego ubioru.

Sępoleńscy policjanci  przez cały czas prowadzą akcje ,, Odblaski ratują życie”, ,,Świeć przekładem” oraz ,,Bądź trzeźwy na drodze”. Celem prowadzonych działań jest dążenie do zmniejszenia liczby zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów, a także podniesienie świadomości na temat zagrożeń z jakimi mogą spotkać się na drodze.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie
Autor: mł.asp. Małgorzata Warsińska

Leave a Reply

Latest Posts

spot_imgspot_img

Polecane strony

%d bloggers like this: