Ostatnie wpisy

Wzorowy obywatel ujął nietrzeźwego motorowerzystę


Na szczególne podziękowania zasługuje 36–letni mieszkaniec gminy Lipka, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy błyskawicznie zareagował nie dopuszczając, aby ten kontynuował jazdę. Nieodpowiedzialnemu 41-latkowi, który zdecydował się na jazdę na “podwójnym gazie” grozi teraz do 5 lat więzienia, bo dodatkowo okazało się, że posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Coraz częściej obywatele wspierają policjantów w eliminowaniu z ruchu drogowego kierowców, którzy wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. Taka sytuacja miała miejsce w minioną niedzielę (28.06.20) na trasie Lutowo-Lipka, w pow. sępoleńskim.

Tuż przed godziną 19:00 dyżurny sępoleńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Na miejsce wysłał natychmiast policyjny patrol. 36-letni obywatel zrelacjonował stróżom całe zajście. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany 41-latek jadąc motorowerem wykonywał dziwne manewry na drodze. Jak określił to zgłaszający, jechał tzw. wężykiem. To wzbudziło w nim podejrzenia co do stanu jego trzeźwości. Nie czekając ani chwili postanowił sam udaremnić mu dalszą jazdę. Wykonane przez policjantów badanie potwierdziło, że motorowerzysta jest kompletnie pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. 

Dodatkowo, po wprowadzeniu jego danych do policyjnego systemu okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.  

Teraz 41-latkowi za złamanie sądowego zakazu oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

Wzorowemu obywatelowi należą się wielkie słowa podziękowania, ponieważ być może dzięki jego postawie udało się uratować czyjeś zdrowie, bądź życie.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: