Ostatnie wpisy

Wzorowy obywatel ujął nietrzeźwego motorowerzystę

Zapoznaj się z ofertą reklamową

Na szczególne podziękowania zasługuje 36–letni mieszkaniec gminy Lipka, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy błyskawicznie zareagował nie dopuszczając, aby ten kontynuował jazdę. Nieodpowiedzialnemu 41-latkowi, który zdecydował się na jazdę na “podwójnym gazie” grozi teraz do 5 lat więzienia, bo dodatkowo okazało się, że posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Coraz częściej obywatele wspierają policjantów w eliminowaniu z ruchu drogowego kierowców, którzy wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. Taka sytuacja miała miejsce w minioną niedzielę (28.06.20) na trasie Lutowo-Lipka, w pow. sępoleńskim.

Tuż przed godziną 19:00 dyżurny sępoleńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Na miejsce wysłał natychmiast policyjny patrol. 36-letni obywatel zrelacjonował stróżom całe zajście. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany 41-latek jadąc motorowerem wykonywał dziwne manewry na drodze. Jak określił to zgłaszający, jechał tzw. wężykiem. To wzbudziło w nim podejrzenia co do stanu jego trzeźwości. Nie czekając ani chwili postanowił sam udaremnić mu dalszą jazdę. Wykonane przez policjantów badanie potwierdziło, że motorowerzysta jest kompletnie pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. 

Dodatkowo, po wprowadzeniu jego danych do policyjnego systemu okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.  

Teraz 41-latkowi za złamanie sądowego zakazu oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

Wzorowemu obywatelowi należą się wielkie słowa podziękowania, ponieważ być może dzięki jego postawie udało się uratować czyjeś zdrowie, bądź życie.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: