Reklama

Ostatnie wpisy

Wyłącznik tachografu w litewskiej ciężarówce

Mandatem karnym dla kierowcy, postępowaniem o nałożenie wysokich kar pieniężnych dla jego szefa i osoby zarządzającej transportem w firmie oraz wizytą w serwisie, gdzie zdemontowano wyłącznik tachografu, zakończyła się kontrola litewskiej ciężarówki przeprowadzona przez kujawsko-pomorskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

Pojazd należący do przewoźnika drogowego z Litwy skierowany na załadunek do Polski, został zatrzymany na krajowej „dziesiątce” w okolicach Bydgoszczy. Analiza czasu pracy kierowcy z ostatnich 28 dni wzbudziła podejrzenia kontrolujących inspektorów. Podejrzewając, że do tachografu zostało podłączone niedozwolone urządzenie pozwalające kierowcy rejestrować odpoczynek w czasie, gdy pojazd jest w ruchu, dokonali oględzin instalacji tachografu, które ujawniły dodatkowe niedozwolone urządzenie. Wykonana próba droga potwierdziła, że jest to wyłącznik tachografu. Przy użyciu w odpowiedniej sekwencji pedałów przyspieszenia i hamulca oraz przycisków w zestawie wskaźników kierowca dowolnie włączał lub wyłączał tachograf, który w czasie jazdy zamiast okresu prowadzenia rejestrował prędkość 0 km/h i odpoczynek. W tej sytuacji inspektorzy skierowali pojazd do akredytowanego przez Główny Urząd Miar serwisu tachografów, gdzie na koszt przewoźnika wyłącznik został zdemontowany, a tachograf przywrócony do stanu zgodnego z przepisami. Ponadto nieuczciwy przewoźnik z Litwy musiał wpłacić kaucję na poczet wszczętych wobec niego oraz osoby zarządzającej operacjami transportowymi w jego firmie postępowań o nałożenie kar pieniężnych.

 

WITD Oddział Bydgoszcz

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

Polecane strony