Reklama

Ostatnie wpisy

Wspólne kontrole Policji i Sanepidu w powiecie sępoleńskim


Sępoleńscy policjanci, wspólnie z pracownikami Sanepidu, po raz kolejny sprawdzali przestrzeganie wytycznych sanitarnych. Sprawdzane było przede wszystkim zasłanianie ust i nosa, zachowanie dystansu społecznego, jak również czy właściciele lokali handlowych dostosowały się do sytuacji epidemicznej.

W miniony weekend (21-23.08.20) sępoleńscy funkcjonariusze wspólnie z pracownikami z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sępólnie Krajeńskim przeprowadzili działania, których celem było zapobieganie rozprzestrzenianiu się Covid-19. Podczas akcji sprawdzano, czy mieszkańcy oraz osoby przebywające gościnnie na terenie powiatu sępoleńskiego zasłaniają usta i nos, czy zachowują dystans społeczny, a także czy w obiektach handlowych dostępne są środki do dezynfekcji rąk bądź rękawiczki. Stróże prawa odwiedzili m.in. placówki handlowo-usługowe, punkty gastronomiczne, bazy noclegowe, plaże oraz miejsca gdzie odbywały się imprezy plenerowe. W przypadkach ujawnionych nieprawidłowości, policjanci zastosowali pouczenia.

Podobne kontrole miały miejsce w ubiegły czwartek (20.08.20) na terenie Centrum Rekreacji i Sportu w Sępólnie Krajeńskim gdzie przebywali uczestnicy trzech obozów sportowych. Tu także mundurowi nie ujawnili nieprawidłowości.

Policjanci apelują!
Pamiętajmy, że wszystkie wprowadzone ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem.
Policjanci przypominają, że osoby nieprzestrzegające obostrzeń w związku z koronawirusem mogą zostać ukarane mandatem karnym do 500 zł. Funkcjonariusze mogą również skierować wniosek do sądu.
 
źródło: KPP Sępólno Krajeńskie
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: