Ostatnie wpisy

Właściwa postawa obywatela, doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy


Ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie miał 48-latek z powiatu chojnickiego, który w takim stanie kierował samochodem marki Renault. Wyeliminowanie nieodpowiedzialnego kierowcy z ruchu drogowego było możliwe, dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Nietrzeźwy kierowca poniesie teraz zasłużona karę o której zadecyduje w najbliższym czasie sąd. Mężczyźnie grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek (29.04.22) około godziny 21:30 dyżurny sępoleńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że krajową 25 całą szerokością drogi jedzie nietrzeźwy kierujący pojazdem renault. W opisany w zgłoszeniu rejon skierowano patrol ruchu drogowego. Policjanci zauważyli i zatrzymali podejrzany pojazd na ul. Chojnickiej w Sępólnie Krajeńskim. Kierującym renault megane okazał się 48-letni  mieszkaniec pow. chojnickiego. Funkcjonariusze przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania potwierdził, że jest pijany. Alkomat wykazał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, sprawdzając jego personalia w policyjnej bazie danych, mundurowi ustalili, że to nie pierwszy raz kiedy wsiadł za kierownicę auta po wcześniejszym piciu alkoholu. W ubiegłym roku, 48-latek stracił przez to prawo jazdy. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Grozi mu nawet do 2 lat więzienia.

Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników dróg. Dlatego reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: