Reklama

Ostatnie wpisy

Więcbork: Wspólna jazda po mieście zakończyła się aresztem

Do policyjnego aresztu trafiło dwoje więcborszczan, którzy wpadli podczas kontroli drogowej. 22-letnia kierująca pojazdem znajdowała się pod wpływem narkotyków, a 18-letni pasażer posiadał je przy sobie. Oboje usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

W miniony czwartek (23.04.20) podczas patrolowania ul. Plażowej w Więcborku sępoleńscy policjanci zauważyli forda fokusa, który na widok oznakowanego radiowozu nagle zawrócił i jechał w przeciwnym kierunku. Zachowanie kierowcy forda wzbudziło ich podejrzenia. W związku z tym postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Za kierownicą pojazdu siedziała 22-letnia mieszkanka miasta, a z nią podróżował 18-letni więcborszczanin.

Kobieta i mężczyzna byli poddenerwowani policyjną kontrolą. Mundurowi postanowili sprawdzić czy nie mają przypadkiem czegoś do ukrycia. Badanie alkomatem wykazało, że 22-latka jest trzeźwa, jednak wygląd je oczu nie dał spokoju stróżom prawa. Postanowili przebadać kobietę  narkotestem. Badanie potwierdziło ich przypuszczenia. Okazało się, że kierująca fokusem ma w organizmie narkotyki.

Dodatkowo, w trakcie przeszukania 18-letniego pasażera, funkcjonariusze ujawnili schowany w bieliźnie woreczek strunowy z białym proszkiem. Wstępne badanie przeprowadzone w komendzie potwierdziło, że jest to amfetamina.

Oboje zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Po nocy spędzonej za kratami więcborszczanie usłyszeli zarzuty. 18-latek odpowie za posiadanie narkotyków za co grozi mu do roku pozbawienia wolności, natomiast 22-latka oprócz kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających odpowie również za ich sprzedaż. W trakcie czynności z zatrzymaną, dodatkowo kryminalni ustalili, że na początku miesiąca kobieta sprzedawała narkotyki innemu 32-letniemu mieszkańcowi Więcborka. Za popełnione przestępstwa grozi jej teraz nawet do dwóch lat więzienia.

zródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

Polecane strony

%d