Ostatnie wpisy

Więcbork: Uderzył w znak drogowy i odjechał. Był pijany


Kierując volkswagenem polo, uderzył w znak drogowy i odjechał. Nie uciekł jednak zbyt daleko. Został zatrzymany przez świadków zdarzenia, którzy o wszystkim niezwłocznie poinformowali dyżurnego sępoleńskiej Policji. 54-letni mieszkaniec Więcborka wydmuchał w alkomat ponad 1,6 promila alkoholu.

W poniedziałek (25.04.22) krótko po godzinie 6, dyżurny sępoleńskich policjantów, otrzymał zgłoszenie dotyczące obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego, który chwilę wcześniej wjechał w znak drogowy. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów. Mundurowi ustalili, że kierujący volkswagenem polo, jadąc ulicą Mickiewicza w Więcborku, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez chodnik i uderzył w znak drogowy, uszkadzając go. Po wszystkim sprawca, odjechał z miejsca zdarzenia. Zaistniałą sytuację zauważyli świadkowie, którzy podejrzewając, że kierowca może być pijany, pojechali za volkswagenem. 54-letniego kierowcę ujęli na jednej z pobliskich ulic, a następnie przekazali mundurowym.


Badanie alkomatem potwierdziło, że zatrzymany mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.
Mężczyzna odpowie teraz za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to ostatnie grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: