Ostatnie wpisy

Więcbork: Pijany 35-latek wiózł swoje 6-letnie dziecko

Policjanci z Więcborka zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volvo. 35-latek miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. Dodatkowo w pojeździe wiózł swoje 6-letnie dziecko. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje sąd.

Mimo wielu apeli oraz licznych działań prewencyjno-kontrolnych w dalszym ciągu odnotowujemy przypadki skrajnej nieodpowiedzialności wśród kierowców. W czwartek (27.10.22) więcborscy policjanci patrolując miasto, zatrzymali na ulicy Pocztowej do kontroli drogowej kierowcę volvo. Autem oprócz 35-letniego kierowcy, podróżowało także jego 6-letnie dziecko. Już w trakcie rozmowy policjanci wiedzieli, że mężczyzna nie będzie mógł kontynuować dalszej jazdy jako kierowca. Po zbadaniu stanu trzeźwości, urządzenie wykazało, że ma ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Nie było to jedyne jego przewinienie. Podczas sprawdzania 35-latka w policyjnych systemach, wyszło na jaw, że nie ma on uprawnień do kierowania. Zostały mu one cofnięte za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz pomimo cofniętych uprawnień. Za takie postępowanie grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka kara grzywny.

Natomiast dziecko, całe i zdrowe, trafiło pod opiekę mamy.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

źródlo: KPP Sępólno

Czy podobał się tobie artykuł ?
TakNie
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts

Polecane strony

%d bloggers like this: