Reklama

Ostatnie wpisy

Więcbork: Obywatelskie zgłoszenie pijanego motorowerzysty

„MÓJ BŁĄD MOŻE KOSZTOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE”-  znaczenia tej sentencji na pewno nie zna 45-letni mieszkaniec gminy Więcbork, który jechał motorowerem, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.  Być może dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu, które przyczyniło się do jego zatrzymania udało się zapobiec tragedii. Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (30.03.22) około godziny 15. dzielnicowi z Więcborka udali się na trasę Śmiłowo- Suchorączek (gmina Więcbork), gdzie według zgłoszenia obywatela, motorowerem kieruje pijany mężczyzna. Krótko po przyjeździe we wskazany rejon policjanci zauważyli, odpowiadającego rysopisowi, motorowerzystę. Zatrzymali go do kontroli drogowej.  W trakcie kontroli wyczuli od niego woń alkoholu. 45-letni mieszkaniec jednej z pobliskich wsi razem z policjantami pojechał na posterunek, gdzie zbadano jego stan trzeźwości. Wynik badania alkomatem  potwierdził, że jest on pijany. Urządzenie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Niebawem nieodpowiedzialny motorowerzysta  usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że jednym z głównych problemów na naszych drogach nadal są nietrzeźwi kierujący. Pomimo ciągłych apeli oraz cyklicznych działań prowadzonych przez policję nadal zdarzają się osoby , które świadomie decydują się na jazdę z ,,promilami” , narażając tym samym innych uczestników ruch drogowego  na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a niekiedy i życia.

Niedawno, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy przy współpracy z Zakładem Karnym w Potulicach nagrali film profilaktyczny pt. „MÓJ BŁĄD MOŻE KOSZTOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE”, w którym opisane zostały historie osób odbywających karę więzienia za przestępstwa drogowe. Zachęcamy wszystkich do jego obejrzenia, nie tylko tych których problem z alkoholem dotyka bezpośrednio.

Przypominamy, że bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

Dlatego apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony