Ostatnie wpisy

Więcbork: Kierował samochodem mimo zakazu

Policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego sępoleńskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który wsiadł za kierownicę samochodu mimo cofniętych uprawnień oraz zakazu sądowego prowadzenia pojazdów. Teraz kierujący za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (23.01.22) około godziny 13, na ulicy Tartacznej w Więcborku, policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, kierowcę pojazdu marki VW Polo. Podczas kontroli drogowej okazało się, że mieszkaniec Chojnic kierując autem złamał orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdami , który obowiązuje go do maja 2023 roku. Dalsza weryfikacja wykazała ponadto, że wobec mężczyzny starosta wydał decyzję o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdami. 34- latek był trzeźwy. Pojazd którym kierował został przekazany osobie wskazanej, celem uniemożliwienia mu dalszej jazdy.

Zgodnie z obowiązującymi  przepisami za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami może mu grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.  Natomiast za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu nawet do 5 lat więzienia. O dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduje sąd.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Czy podobał się tobie artykuł ?
TakNie
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts

Polecane strony

%d bloggers like this: