Reklama

Ostatnie wpisy

W Zamartem pijany holował pijanego

Policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy po pijaku zadecydowali, że jeden będzie holował drugiego. Pomimo, podjętej próby ucieczki, mężczyźni oddali się w ręce stróżów prawa. Teraz o ich losie niebawem zadecyduje sąd.

W niedzielę, 17 maja br. funkcjonariusze ruchu drogowego sępoleńskiej komendy w trakcie patrolu w Zamartem (gmina Kamień Krajeński), zauważyli motorowerzystę holującego  niedopuszczonego do ruchu Quada. Kierujący pojazdami mężczyźni, na widok policyjnego radiowozu skręcili na pobocze drogi i pieszo podjęli ucieczkę w pobliskie uprawy. Po chwili jednak zdali sobie sprawę, że dalsza ucieczka nie ma sensu i oddali się w ręce mundurowych. Funkcjonariusze szybko poznali powód ich zachowania. Od obu mężczyzn czuć było wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkotestem potwierdziło, że są pijani. 25-letni kierowca quada miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, natomiast holujący go 63-latek ponad 0,5 promila. Dodatkowo okazało się, że młodszy z zatrzymanych mężczyzn ma sądowy zakaz kierowania pojazdami, który obowiązuje go jeszcze do stycznia przyszłego roku.

Teraz o losie obu mężczyzn zadecyduje sąd. 25-letniemu mieszkańcowi gminy Kamień Krajeński grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast jemu starszemu koledze do dwóch lat więzienia

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie 

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony