Ostatnie wpisy

W Zamartem pijany holował pijanego

Zapoznaj się z ofertą reklamową

Policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy po pijaku zadecydowali, że jeden będzie holował drugiego. Pomimo, podjętej próby ucieczki, mężczyźni oddali się w ręce stróżów prawa. Teraz o ich losie niebawem zadecyduje sąd.

W niedzielę, 17 maja br. funkcjonariusze ruchu drogowego sępoleńskiej komendy w trakcie patrolu w Zamartem (gmina Kamień Krajeński), zauważyli motorowerzystę holującego  niedopuszczonego do ruchu Quada. Kierujący pojazdami mężczyźni, na widok policyjnego radiowozu skręcili na pobocze drogi i pieszo podjęli ucieczkę w pobliskie uprawy. Po chwili jednak zdali sobie sprawę, że dalsza ucieczka nie ma sensu i oddali się w ręce mundurowych. Funkcjonariusze szybko poznali powód ich zachowania. Od obu mężczyzn czuć było wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkotestem potwierdziło, że są pijani. 25-letni kierowca quada miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, natomiast holujący go 63-latek ponad 0,5 promila. Dodatkowo okazało się, że młodszy z zatrzymanych mężczyzn ma sądowy zakaz kierowania pojazdami, który obowiązuje go jeszcze do stycznia przyszłego roku.

Teraz o losie obu mężczyzn zadecyduje sąd. 25-letniemu mieszkańcowi gminy Kamień Krajeński grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast jemu starszemu koledze do dwóch lat więzienia

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie 

1 KOMENTARZ

Comments are closed.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: