Reklama
Okna na wymiar - BRYCKI

Ostatnie wpisy

Uwaga! Straszny Goofy – ta gra stanowi zagrożenie życia młodych internautów

“Straszny Goofy” stanowi ogromne zagrożenie dla dzieci korzystających z mediów społecznościowych. Osoba, która stoi za tą niebezpieczną grą posługuje się wizerunkiem postaci z popularnej bajki Disneya. Zachęca ona młodocianych internautów do wykonywania zadań zagrażających ich zdrowiu i życiu.

Nowa „gra” pojawiła się do tej pory na WhatsAppie, Instagramie oraz TikToku. Z różnych kont, na których widoczna jest sylwetka postaci z kreskówki, do losowo wybranych dzieci wysyła prośbę o kontakt. Jeśli małoletni ją zaakceptuje, otrzymuje wiadomość z listą zadań do wykonania.

Ostrzegamy, że osoba, która stoi za tą akcją “wzywa dzieci i młodzież do wykonywania różnych zadań, które zaczynają się dość banalnie i nieszkodliwie, ale na końcu mogą prowadzić do samobójstwa gracza”.

To nie pierwsza akcja, która może doprowadzić do katastrofalnych konsekwencji. Niebezpieczeństw, które czekają na młodocianych jest w internecie niemało, a namawianie do dziwnych zadań, wiążących się z samookaleczeniem, a w konsekwencji – samobójstwem, staje się niestety coraz popularniejsze.

W minionych latach niezwykle głośno było na temat gier “Momo Challenge” i “Niebieski wieloryb”, które podobnie jak “Straszny Goofy” polegały na absurdalnych wyzwaniach, mogących doprowadzić do tragedii. Przypominamy rodzicom, aby rozmawiali ze swoimi dziećmi o niebezpieczeństwach w sieci.

Apelujemy:

  • Sprawdzajcie aktywność swoich dzieci na portalach społecznościowych i poinformujcie je o zagrożeniach
  • Jeśli dziecko otrzyma prośbę od takiej osoby, to natychmiast ją usuńcie
  • Wyjaśnij szczególnie ostrożne podejście do nieznanych kontaktów z aplikacji WhatsApp, Instagram i TikTok
  • Ostrzegajcie swoje dzieci przed rzekomo niegroźnymi “wyzwaniami”

źródło: KPP Złotów

Leave a Reply

Latest Posts

Polecane strony

%d bloggers like this: